New r.č. – o kapele

FacebooktwitterFacebooktwitterby feather

Následující text je vlastně dnes už historií, přesto ho ponecháváme ve stejném znění, v jakém byl zveřejněn na starých stránkách…

O kapele

Česká kapela, která preferuje pouze českou muziku na zábavách a jiných akcích, bohatá na zkušenosti i z jiných oblastí muziky, než-li pouze zábavy. Zvláštní náhody chtěli tomu,aby se takto sešli 3 nadšenci a vydrželi spolu prozatím dodnes. Kapela, která už dávno přestala snít o tom, že jednou bude slavná a stačí jí, že je slavná právě v ten okamžik, kdy se zrovna hraje a lidé kolem jsou spokojeni. Vlastní tvorba je samozřejmostí a při troše štěstí a troše alkoholu v krvi se můžete občas na zábavách dočkat i nějakého malého dárku v podobě přehrání ukázek z vlastní dílny. Je to ale spíše výjimka. Více o kapele se zřejmě dozvíte z fotogalerie a jiných materiálů zde na stránkách, ale nejlepší je přijít a pobavit se spolu s New r.č. přímo na místě konání nějaké zábavy. Původní záměr, že se kapela bude jmenovat „Nové rodné číslo“, tedy New r.č. si nakonec lidi předělali po svém a to na „Newrč“. Víte co? Nám je to fuk, dělejte a říkejte nám jak chcete. Tak na brzkou shledanou a příjemnou procházku po našich stránkách. Nezapomeňte nám hlavně taky občas napsat, ať víme, že jste tady byli.

Ahojík skupina New r.č. Děčín a Doktor, Veverka, Žabák

Členové kapely

Honza „Doktor“ Macháček

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeště donedávna přesCent, dnes již Docent hrající převážně na basu, ale můžete ho klidně vidět hrát jak na kytaru, tak na klávesy. Prostě universální muzikant, kterých je asi opravdu málo. Jeho hudební historie je tak obsáhlá, že bysme zde popsali mnoho stránek a asi zbytečně. Proto uvádíme jen takovou kostku.

Prošel jak bigbítem, tak dechovkou až zakotvil na zřejmě nejdelší dobu v kapele Jambo S+H, kde hlavním jádrem byla jeho dcera Veverka a bubeník Luboš. Pak už ale nemohlo přijít nic lepšího, než-li New r.č. Děčín. Pravdou je (a nesmíme na to zapomínat), že název kapely vymyslel právě ON. Je to člověk, který má rád lidi, dobré jídlo a pochopitelně i pivo. V muzice není vybíravý a je ochoten hrát cokoli mimo Jede, jede mašinka. Asi to bude tím, že je to bývalý mašinfíra.

Martina „Veverka“ Kolárová

OLYMPUS DIGITAL CAMERADcera „Doktorova“ a kapelní růže mezi trním. Jediný člen, který má ucelené hudební vzdělání včetně zpěvu. Také to je opravdu slyšet. Vzhledem k tomu, že její hlavní nástroje jsou zpěv a klávesy, víme, že ovládá velice dobře i flétnu. Před každým hraním cca 30 minut prohlásí: „ mě už to nebaví, jedeme domu“ a věřte, že domů nejedeme, protože sotva se začne hrát, tak jí to baví. Má ráda vše, co je dobré, mimo určitého výběru skladeb jejího otce v pozdních nočních hodinách. Se slovy „vrať se do hrobu“ dává jasně najevo, jaký vkus má Doktor po 5 pivech. Miluje Marsyas a tomu podobný styl. Kapela miluje jí.

Vladimír „Žabák“ Hermann

web_zabakCo dodat k tomuto členovi kapely, který se přifařil k předchozí dvojici v roce 1999 jen na záskok a na chvíli a už nikdy neodešel? Nepřipadá vám to něco čistě náhodně z historie našeho národa? Ne, to je věc čistě náhodná. Věřte. Jinak hudbu miloval asi odmala, protože si prý neustále broukal už v kočáře. To nikdo netušil, že už tehdy skládal své první písně. Bohužel jim nikdo nerozuměl.

Jeden ze zakládajících členů skupiny LIPO Děčín a ač již dávno v této kapele nefiguruje, zůstal jí věrný do dnes a zásobuje tuto kapelu jak muzikou, tak texty. Za nejhezčí okamžik prý považuje období, kdy se točila a po té vyšla deska spolku „DRUHÁ ŘADA“, která je celá ke stažení na našich stránkách a na kterou je do dneška hrdý. Proto doporučuje: „stahujte a poslouchejte, je to od srdce a pro vás“. Miluje pivo (a který muzikant ne?), dobrý lidi a super hudební nápady ať jsou číkoli. Nesnáší mléko a kačera Donalda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *